Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Вищий антикорупційний суд (далі - ВАКС) приступив до виконання своїх обов'язків.
Від сьогодні ВАКС здійснюватиме правосуддя у кримінальних провадженнях щодо корупційних злочинів.
"Створення ВАКС - це потужний крок для судової системи України. Ми вважаємо, що утвердження верховенства права в Україні - це єдиний вірний шлях до викорінення корупції, і віримо, що робота ВАКС може стати не лише історією успіху з точки зору судової реформи, а й зразком для наслідування на міжнародній арені", - зазначила Голова ВАКС Олена Танасевич.
Так, ВАКС вже має чітке бачення пріоритетів своєї роботи на найближчий час. Перші 4-6 місяців роботи суду - це період становлення системи, коли необхідно налагодити розгляд справ і почати перші слухання, а також створити сталу та одностайну практики щодо принципових питань кримінального права та процесу при розгляді проваджень ВАКС.
Президент України Володимир Зеленський на святковому брифінгу привітав всіх з початком роботи Вищого антикорупційного суду України та зазначив, що робота суду - це великий виклик щодо повернення громадянам відчуття і віри в те, що дійсно в Україні є справедливість. "У мене відчуття як у громадянина, що завдання у Вищого антикорупційного суду дужу просте - корупціонери покарані, держава і всі - захищені. Ми хочемо перемогти корупцію, не боротися, а перемогти".
Голова ВАКС Олена Танасевич у своєму виступі зазначила, що "місія ВАКС полягає у здійсненні правосуддя щодо кримінальних проваджень щодо корупційних та пов’язаних з ними злочинів". До компетенції ВАКС віднесені 22 складу злочину за тієї умови, що вони вчинені спеціальним суб’єктом та розмір шкоди перевищує 500 тис. грн. За попередніми підрахунками ДСА України до ВАКС з місцевих загальних судів повинні надійти понад 3000 кримінальних проваджень. Зборами суддів було обрано слідчих суддів в кількості 6 осіб, а також формовано в першій інстанції 7 колегій, які здійснюватимуть судовий розгляд кримінальних проваджень по суті. В апеляційній палаті буде функціонувати 4 колегії, які здійснюватимуть апеляційний перегляд рішень суду першої інстанції.