flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Засади використання автоматизованої системи документообігу в Яворівському районного суду Львівської області

 

Засади використання автоматизованої системи документообігу Яворівського районного суду Львівської області

 

                                                                                                   ЗАТВЕРДЖЕНО 

Рішенням зборів суддів

Яворівського  районного

суду Львівської області

№ 3 від 18.09.2023

 

ЗАСАДИ

використання автоматизованої системи документообігу

Яворівського районного суду Львівської області

 

  1. Загальні положення

1.1 Засади використання автоматизованої системи документообігу Яворівського районного суду Львівської області (далі - Засади) визначають особливості функціонування автоматизованої системи документообігу суду (далі - АСДС) у Яворівському районному суді Львівської області (далі - Суд), врегулювання яких відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року №30  (зі змінами та доповненнями), відноситься до повноважень зборів суддів Яворівського районного суду Львівської області.

1.2 Автоматизований розподіл судових справ здійснюється комп’ютерною програмою «Д-3», яка розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів.

1.3 Порядок документообігу у суді регламентується Положенням про автоматизовану систему документообігу суду (далі - Положення), Інструкцією з діловодства у місцевих та апеляційних судах України, процесуальним законодавством та цими Засадами.

 

  1. Розподіл судових справ між суддями

2.1 Розподіл судових справ між суддями здійснюється за правилами та в порядку, встановленими Положенням та Засадами.

Після реєстрації судової справи в КП «Д-3» здійснюється її розподіл між суддями.

У суді застосовується:

автоматизований розподіл судових справ під час реєстрації відповідної судової справи;

розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;

повторний автоматизований розподіл судових справ.

2.2  Автоматизований розподіл судових справ  між суддями (колегіями суддів) здійснюється з урахуванням спеціалізації суддів, у тому числі спеціалізації зі здійснення кримінального провадження щодо неповнолітніх. За допомогою автоматичного розподілу визначається також запасний суддя та слідчий суддя.  У випадках, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України та Цивільним процесуальним кодексом України, автоматизованою системою здійснюється автоматичне визначення присяжних з числа осіб, які внесені до списку присяжних.

У разі, коли суддя (судді) у передбачених законом випадках не може (не можуть) продовжувати розгляд справ в Яворівському районному суді Львівської області,  повторний автоматизований розподіл всіх невирішених справ, які перебували в його провадженні, здійснюється між всіма суддями, які мають повноваження щодо розгляду судових справ на момент здійснення такого автоматизованого розподілу. 

2.3 Спеціалізація суддів з розгляду конкретних категорій справ визначається зборами суддів.

2.4 Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, реєстрація (розподіл) яких здійснюється під час перебування судді у нарадчій кімнаті, яка триває більше одного робочого дня, тобто нарадча кімната розпочинається під час одного робочого дня, а завершується під час іншого робочого дня. Обмеження для розподілу справ з підстав перебування судді у нарадчій кімнаті невідкладно проставляється в табелі обліку робочого часу в АСДС на підставі доповідної записки секретаря судового засідання чи помічника судді, адресованої керівнику апарату суду (особі, яка виконує обов’язки керівника апарату).

У доповідній записці зазначається дата та час з якого по який необхідно встановити обмеження для автоматизованого розподілу судових справ судді.

2.5  Не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, що надійшли за сім календарних днів до початку відпустки, якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів, та за три робочих дні до початку відпустки, якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів.

Подання заяви про надання відпустки менш як за сім днів до початку тривалої відпустки чи менш як за три робочих дні до початку короткотривалої відпустки, є підставою для зменшення фактичного періоду у який не здійснюється автоматизований розподіл справ судді.

Обмеження для розподілу справ з підстав перебування судді у відпустці проставляється у табелі обліку робочого часу невідкладно після підписання наказу про надання відпустки, який видається не пізніше наступного робочого дня з дня надходження заяви.

2.6 Справи про адміністративні правопорушення, які надійшли до суду після дооформлення автоматизованому розподілу не підлягають і передаються раніше визначеному судді. Лише у разі відсутності раніше визначеного судді (у зв’язку із відрядженням, відпусткою, тимчасовою непрацездатністю та інше)  такі передаються для здійснення автоматизованого розподілу між суддями у день надходження справи до суду.

2.7 Клопотання (подання) та скарги, які надійшли у межах одного кримінального провадження (за номером ЄРДР) передаються раніше визначеному слідчому судді. Раніше визначеним слідчим суддею вважається слідчий суддя, якому раніше шляхом автоматизованого розподілу було передано для розгляду клопотання (подання, скарга), під час реєстрації яких в обліково-статистичну картку було внесено номер ЄРДР.

У випадку відсутності раніше визначеного слідчого судді (у зв’язку із відрядженням, відпусткою, тимчасовою непрацездатністю та інше), перебування судді у нарадчій кімнаті тривалістю більше одного робочого  дня та за один день до відрядження, відпустки, такі передаються для здійснення автоматизованого розподілу між слідчими суддями у день надходження до суду.

 2.8 Судові  справи та матеріали, які надійшли до суду та підлягають передачі раніше визначеному у судовій справі судді відповідно до п.2.3.44 Положення, а саме:

 у період відсутності  раніше визначеного судді (у зв’язку із відрядженням, відпусткою, тимчасовою непрацездатністю тощо) передаються для здійснення автоматизованого розподілу між суддями в день їх надходження до суду, а у дні коли судові справи та матеріали не розподіляються  щодо конкретного судді - передаються раніше визначеному в судовій справі головуючому судді;

передаються раніше визначеному судді у разі  його відсутності та у дні, коли судові справи та матеріали не розподіляються за ним.

Матеріали кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України у випадку відсутності раніше визначеного судді (у зв’язку із відрядженням, відпусткою, тимчасовою непрацездатністю та інше)  та у дні коли судові справи та матеріали не розподіляються за раніше визначеним суддею, передаються для здійснення автоматизованого розподілу між суддями у день надходження до суду.

2.9 Справи, які розглядаються в порядку ЦПК України чи КАС України і скеровуються за підсудністю в інший суд, а потім повертаються до Яворівського районного суду Львівської області, передаються раніше визначеному судді.

2.10 Питання щодо передачі судових справ на повторний автоматизований розподіл між суддями, у випадку (соціальні відпустки, тимчасове відсторонення від здійснення правосуддя, тривалий період тимчасової непрацездатності тощо), що може перешкодити розгляду справи у строки, встановлені процесуальним законодавством, визначаються рішенням зборів суддів. У випадку настання вказаних обставин помічник судді чи секретар судових засідань подає доповідну записку керівнику апарату суду чи особі, що виконує його обов’язки, який доповідає голові суду.

2.11 У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи, що триває понад п’ять робочих днів і відповідно до вимог підпункту 2.3.55 пункту 2.3 Положення зафіксовано актами, складеними комісією під головуванням керівника апарату або особи, яка виконує його обов’язки, розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо)  здійснюється на підставі резолюції керівника апарату суду (особи, що виконує його обов'язки) з дотриманням принципу черговості, алфавітного порядку, спеціалізації, визначеної зборами суддів та з урахуванням правил передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді.

2.12 Розгляд судових справ, які відповідно до законодавства підлягають реєстрації та розгляду у вихідні, святкові та неробочі дні, а також поза межами робочого часу здійснюється суддями, які в ці дні перебувають на чергуванні згідно графіка затвердженого головою суду.

2.13 Коефіцієнт, що враховує форму участі судді в розгляді судової справи, становить: для головуючого (у складі колегії) – 1; для головуючого (одноособово)  - 1; для члена колегії – 0,5; для запасного судді – 0,5.

Коефіцієнт участі судді у судовій справі при виконанні адміністративних повноважень голови суду становить 1.

Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.

 

  1. Прикінцеві положення

3.1  Засади використання автоматизованої системи документообігу суду затверджуються рішенням зборів суддів та вносяться до автоматизованої системи в день набрання чинності.

3.2  Засади використання автоматизованої системи документообігу суду набирають чинності з дня, визначеного рішенням зборів суддів.